Εγγραφές 2018-2019

Διαβάστε περισσότερα για τις Εγγραφές του Σχολικού Έτους 2018-2019 εδώ.

Υποτροφίες 2018-2019

Διαβάστε περισσότερα για τις Υποτροφίες του Σχολικού Έτους 2018-2019 εδώ.

Στοιχεία σχολείου

ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ "ΔΕΛΑΣΑΛ"

ΠΕΥΚΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
T.Θ.06–57010
ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙ
ΤΗΛ. 2310 67.50.20
2310 67.43.96
FAX. 2310 67.50.21

elementary@delasalle.gr

Που θα μας βρείτε

Η εφημερίδα μας

Καριέρα στο «ΔΕΛΑΣΑΛ»

Ημερολόγιο

Τρίτη, 10 Σεπτεμβρίου 2013

Ανακοίνωση Τμήματος Γαλλικών Σπουδών

Μαζί με τις ευχές μας για τη νέα σχολική χρονιά, θα θέλαμε να σας ανακοινώσουμε τα νέα τμήματα γαλλικών της ΣΤ' Δημοτικού.

 

 

ΣΤ' 1 Καθηγήτριες: Πηνελόπη Σταυρίδου

                            Άννα Μηλιάδου

1. Αζωίδου Αναστασία

2. Aκριτίδης Γεώργιος

3. Αλεξανδράκη Ιουλία-Ευστρατία

4. Γιαννούση Μαρία-Ειρήνη

5. Θεοδωρίδου Παρασκευή

6. Kουτσαλιάρης Σπύρος

7. Kεραμιδά Μαρία

8. Κωνσταντέλου Νικολέτα

9. Μαλλιώρα Γεωργία

10. Μάρκου Ιωάννης

11. Μπαλλή Σοφία-Μαρίε

12. Mπουφίδου Αικατερίνη

13. Νικοπούλου Τρικαλιώτου Ευαγγελία-Άννα

14. Οικονομίδης Βασ.-Δημήτριος

15. Ορφανίδης Βασίλειος

16. Παναγοπούλου Χριστίνα

17. Παπαϊωάννου Κωνσταντίνος

18. Σαπουνίδης Στυλιανός-Αρίσταρχος

19. Σιλάβος Χρήστος

20. Tαυρίδης Γεώργιος

ΣΤ' 2 Καθηγήτριες: Πηνελόπη Σταυρίδου-

                            Άννα Μηλιάδου

1. Αγκόρτζας Ιωάννης

2. Βαγιάτης Γιώργος

3. Δαλμάρας Σπυρίδων

4. Θεοδωρίδης Χρήστος

5. Ζιώγας Ηλίας

6. Ιακωβάκη Ουρανία

7. Ιακωβάκη Σοφία-Μαρία

8. Ίσσαρη Δέσποινα

9. Kαλφόπουλος Κωνσταντίνος

10. Λάκκα Θεοδώρα

11. Mιχελάκη Ελευθερία

12. Παγκάκης Αθανάσιος

13. Παπαθεοδώρου Μιλτιάδης

14. Σακελλαρίου Ηλέκτρα

15. Σύλλελης Σάββας

16. Ταρασίδου Άννα

ΣΤ' 3 Καθηγήτριες: Ντίνα Μαριβίδου-

                           Σοφία Πασχαλούδη

1. Γεωργόπουλος - Κιρκινές Δημήτρης

2. Δημητριάδου Μαρία

3. Καρδάση Εμμανουέλα

4. Καραμιχαηλίδης Γιώργος

5. Κούσης Γεώργιος

6. Κουτλή Ελένη

7. Κυριαζίδης Θεόδωρος

8. Λεονταρίδου Δήμητρα

9. Λούβρου Ειρήνη

10. Λούκας Ορέστης

11. Μιζαμτσής Αντώνιος

12. Παπαδοπούλου Εκάβη-Ελένη

13. Σαμολαδά Δέσποινα

14. Σαράτσης Δανιήλ

15. Σταμπολίδης Πέτρος

16. Τσαρίκογλου Βασίλης

CLUBS 2017 - 2018

Η «Ζώνη Δραστηριοτήτων» προσφέρει στους μαθητές ποικιλία δραστηριοτήτων, προσπαθώντας να ανταποκριθεί στα αθλητικά, καλλιτεχνικά και περιβαλλοντικά τους ενδιαφέροντα.

Club Α' Δημοτικού

Club Β' Δημοτικού

Club Γ'-Δ' Δημοτικού

Club E'-Στ' Δημοτικού

Διαγωνισμός Ορθογραφίας '18

«Γυρίζω την Ελλάδα με ένα γράμμα»

Διαβάστε περισσότερα

Διαγωνισμός Αγγλικών '18

4ος Διαγωνισμός Δημιουργικής Γραφής στα Αγγλικά

- Διαβάστε περισσότερα

- Αποτελέσματα Διαγωνισμού
- Βράβευση 2018

ΠΡΕΣΒΕΥΤΕΣ SID 2018

ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΣΗΜΑ ΓΛΩΣΣΩΝ


Το ξενόγλωσσο τμήμα του Κολεγίου μας βραβεύτηκε με το
ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΣΗΜΑ ΓΛΩΣΣΩΝ
2005 και 2007